اخبار و مقالات

ورود خودروهای کار کرده از مناطق آزاد

بر اساس اطلاعیه جدید سامانه جامع تجارت امکان ورود کالاهای وارد شده به مناطق آزاد قبل از سال 97 به سرزمین اصلی،به شیوه بدون انتقال ارز ، فراهم شد .

به گزارش خبر نگار اقتصادی خبر گزاری تسنیم ،طبق اعلام سامانه جامع تجارت ،امکان واردات به سرزمین اصلی برای کالاهای وارد شده به مناطق آزاد و ویژه قبل از تاریخ 1397/01/01 میسر شده است .

بر اساس بخشنامه دفتر مقررات صادرات و واردات به شماره 168988 مورخ 1402/02/11و عطف به مصوبات جلسه مورخه 1401/12/01 کار گروه هماهنگی موارد خاص ؛مقرر گردید در خصوص کالاهایی که قبل از تاریخ 1397/01/01 وارد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شده است ودر زمان حاضر قصد ورود کالا از مناطق به سرزمین اصلی را دارند ،امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز از بند 9 ماده 38 آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات فراهم گردد .

در راستای اجرای مصوبات مذکور ،امکان ثبت سفارش بدون انتقال ارز در سامانه جامع تجارت با محل تأمین ارز «بند 9 ماده 38 آیین نامه اجرایی مقررات صادرات  و واردات – واردات به سرزمین اصلی کالاهای دارای قبض انبار مناطق آزاد و ویژه قبل از تاریخ 1397/01/01» برای این کاربران فراهم گردید .

لازم به ذکر است که ثبت سفارش از این محل تأمین ارز به منظور بررسی صحت زمان ورود کالا به منطقه نیازمند اخذ مجوز از «دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویزه اقتصادی »می باشد .

فروشگاه ava energy ارائه دهنده انواع دوزینگ پمپ های درجه یک

به گزارش تسنیم ،چون در اطلاعیه سامانه جامع تجارت محدودیتی ذکر نشده است این گمانه مطرح شده است که دولت مجوز ورود خودرو های موجود در مناطق آزاد به سرزمین اصلی را از طریق رویه بدون انتقال ارز صادر کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *