اخبار و مقالات

مکانیزم کارکرد پمپ های تزریق

مکانیزم عمل این پمپ ها به گونه ایست که اجازه کنترل حجم مواد خروجی از پمپ، حین پمپاژ را می دهد. کنترل میزان حجم عبوری از پمپ وابسته به مکانیزم کارکرد آن متغییر می باشد. پمپ های رفت برگشتی در انواع پیستونی و دیافراگمی، پمپ های دورانی در انواع مارپیچی و شلنگی از مواردیست که بیشترین کاربرد را در صنعت دارند.

کنترل حجم در پمپ های رفت برگشتی ( پیستونی و دیافراگمی) به دو روش، از طریق کنترل کورس حرکت پیستون و یا دیافراگم و یا تعداد دفعات رفت و برگشت آنها (ضربان) صورت می پذیرد، در حالی که در پمپ های دورانی کنترل حجم خروجی با کنترل سرعت دوران پمپ امکان پذیر میباشد.

کنترل طول کورس در پمپ های رفت برگشتی مکانیکی از طریق کنترل خارج از مرکز بودن میله متصل به دیافراگم و یا پیستون با کمک بادامک که درون گیربکس تعبیه شده است صورت می پذیرد. معمولا کنترل این پمپ ها به صورت دستی و با استفاده از خط کش ورنیه برای تنظیم میزان طول کورس میباشد. به همین دلیل تبدیل کنترل این پمپ ها به روش های الکترونیکی برای اتصال به سیستمهای کنترل هوشمند و کنترل از راه دور بسیار گران قیمت خواهد بود.

در پمپ های رفت و برگشتی سلونوئیدی، حجم خروجی پمپ با تعداد ضربان که از طریق سیستم الکترونیکی کنترل می شود، تنظیم می شود. این مکانیزم برای پمپ هایی با ظرفیت کم مناسب می باشد.

فروشگاه آوا انرژی توزیع کننده انواع پمپ های تزریق ( دزینگ پمپ های ) درجه یک با یکسال گارانتی می باشد. avaenergy

در پمپ های دورانی، اساس کنترل پمپ، سرعت دورانی آن می باشد که می توان برای رسیدن به آن از گیربکس های دور متغییر با کنترل دستی و یا سیستم های کنترل دور الکترونیکی مانند اینورتر فرکانسی و یا موتورهای کنترل شونده (Servo Motors) استفاده نمود. برعکس پمپ های رفت و برگشتی، روش های کنترل دور الکترونیکی در این پمپ ها (به دلیل پیشرفت این سیستمها) بسیار اقتصادی می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *