اخبار و مقالات

رکورد صادرات به عراق شکسته شد

مدیر کل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به رکورد زنی صادرات ج .ا. ایران به عراق گفت :صادرات به عراق در سال 1401به بیش از 10 میلیارد دلار رسید .

به گزارش خبر گزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران ،فرزاد پیلتن،مدیر کل غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران گفت :بر اساس آمار های منتشر شده توسط گمرک ایران صادرات ج.ا.ایران به عراق در سال 1401به بیش از 10 میلیارد دلار رسید که به عنوان یک حد نصاب جدید و بی سابقه در صادرات ج.ا.ایران به این کشور محسوب می شود .

پیلتن افزود :صادرات ج.ا .ایران نسبت به سال 1400 حدود 15 در صد رشد را نشان می دهد و به 10 میلیارد دلار رسیده است که حدود 8.2 میلیارد دلار از این میزان مربوط به 100 قلم کالا های عمده صادراتی ار ایران به این کشور است.

مدیر کل غرب اسیای سازمان توسعه تجارت ایران ادامه داد :هم چنین در سال 1401محصولاتی مانند گاز طبیعی ، شمش های فولادی ،محصولات لبنی و پلاستیکی ،کود اوره ، پرتقال ، تخم مرغ ، آهن اسفنجی ، لوله و پروفیل ، انواع ترانسفورماتور و صنایع معدنی فلزی نسبت به 1400 با افزایش صادرات روبرو بوده است .

پیلتن با بیان اینکه کشور عراق به عنوان یکی از شرکای راهبردی ج.ا. ایران در حوزه تجارت خارجی و به ویژه صادرات محسوب می شود ، گفت :واردات ج.ا. ایران از عراق نیز طی سال 1401 حدود 200 میلیون دلار بوده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *