اخبار و مقالات

بسته های سرمایه گذاری همه استان ها

مدیر اجرایی طرح احیا ، فعال سازی وتوسعه معادن کوچک اعلام کرد :بسته های سرمایه گذاری معدنی همه استان ها تا نیمه نخست امسال ،تعیین تکلیف می شوند .

به گزارش خبر گزاری تسنیم ،عباس جرجانی با بیان این مطلب اظهار داشت :با توجه به استقبال بالای سرمایه گذاران از اجرای بسته های سرمایه گذاری معدنی در سال گذشته ،این اقدام در سال جاری نیز عملیاتی و از ابتدای فروردین تا کنون ،بسته های سرمایه گذاری برای معادن 3 استان مشخص شده است .

وی ادامه داد :روند بررسی بسته های سرمایه گذاری با توجه به نوع معادن موجود در هر استان ،انجام وتا پایان شهریور ،بسته های سرمایه گذاری به همه استان ها ابلاغ می شود .

مدیر اجرایی طرح احیا ،فعال سازی وتوسعه معادن کوچک با اشاره به اولویت های مورد بررسی در بسته های سرمایه گذاری معدنی ، تصریح کرد :اولویت نخست تعریف بسته ها، محدوده هایی است که در لایه مزایده وزارت صنعت ،معدن و تجارت قرار دارد . اولویت بعدی ،تمرکز روی مواد معدنی استراتژیک ،مورد نیاز کشور و نیز مشتری طلب است .

وی افزود :اولویت سوم برای تعریف بسته های سرمایه گذاری ،روی معادنی است که می توانیم لرای آنها سرمایه گذار جذب کنیم. همچنین ،موضوع وجود معادن در فاصله مکانی نزدیک به هم (برای جلوگیری از چند مدیریتی شدن) و دارای توجیه فنی اقتصادی ،در این بسته ها مورد توجه هستند .

میزان تسهیلات فعال سازی معادن کوچک

جرجانی با اشاره به میزان تسهیلات پرداختی برای فعال سازی معادن کوچک مقیاس ،گفت: میزان پرداخت تسهیلات به معادن از طریق صندوق فعالیت های معدنی برای بخش «حقیقی»،تا سقف 5 میلیارد تومان وبرای بخش «حقوقی »،بدون محدودیت است .

فروشگاه آوا انرژی ارائه دهنده انواع دوزینگ پمپ های برند آیلیپو

وی افزود :پرداخت تسهیلات از طریق صندوق شامل قوانین بانکی مانند نبود چک برگشتی ،سفته وبدهی معوقه است وتلاش داریم برای باز گشت معادن به فعالیت ،در کار گروه تسهیل از طریق مصوبه کار گروه تسهیل ، بخشی از آنها را بر طرف کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *