اخبار و مقالات

برنامه صادرات ۴ میلیارد دلاری به برزیل

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل گفت: طبق برنامه ریزی هایی که در حال انجام است به زودی هیات تجاری بزرگ ایران به برزیل با هدف تنظیم مناسبات دو سویه و بازتعریف فرصت ها اعزام خواهد شد .

به گزارش خبرگزاری تسنیم سید فخرالدین عامریان رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های صادرکنندگان ایرانی و همچنین فرصت های بازار کشور برزیل، ما به عنوان اتاق مشترک تلاش داریم تا به تنظیم روابط تجار ایرانی با شرکت‌های برزیلی کمک و مسیر مناسب را ایجاد کنیم .

وی همچنین از اعلام هیات تجاری ایران به برزیل در سال جاری خبر داد و گفت : طبق برنامه ریزی‌هایی که در حال انجام است به زودی هیات تجاری بزرگ ایران به برزیل با هدف تنظیم مناسبات دو سویه و بازتعریف فرصت ها اعزام خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه اتاق مشترک برنامه ریزی اش مبتنی بر توسعه صادرات به برزیل است گفت : تلاش بر این است که بتوانیم با بازتعریف فرصت ها و ظرفیت های دو کشور، به سمت ایجاد تراز مثبت تجاری با نهمین اقتصاد بزرگ دنیا حرکت کنیم.

عامریان تصریح کرد : آمریکای جنوبی 15 کشور دنیا را در خود جای داده است و نزدیک به 6 درصد از جمعیت جهان در این منطقه سکونت دارند، که کشور برزیل به عنوان پهناورترین کشور آمریکای جنوبی نقش بسزایی در اقتصاد منطقه خود دارد، بنابراین تصمیم بر این است تا با ایجاد شبکه تجار ایرانی نقش بسزایی در توسعه تجارت ایران با آمریکای جنوبی به ویژه کشور برزیل داشته باشیم .

وی افزود: اکنون صادرات کشور برزیل به ایران نزدیک به 4 میلیارد دلار است که مناسب است ما نیز بتوانیم به همین میزان صادرات داشته باشیم؛ تا با تجمیع ظرفیت ها نسبت به تقویت خطوط حمل و نقل دریایی، تسهیل مسائل بانکی و گمرکی بپردازیم تا تجار و بازرگانان بیشتری بتوانند تجارت خود با کشور برزیل را ایجاد کنند .

در این دیدار که اتاق مسئولان اتاق بازرگانی زنجان نیز حضور داشتند، عامریان اظهار داشت: قطعا اتاق های بازرگانی در استان ها می توانند در تحقیق و بررسی بازار در منطقه آمریکای جنوبی در کنار اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل قرار گیرند تا برای توسعه تجارت بتوانیم صادراتی هدفمند داشته باشند .

وی تصریح کرد: صادرکنندگان محصولات پتروشیمی، فولاد ، تجهیزات و تولیدات شرکتهای دانش بنیان و خدمات فنی و مهندسی، خشکبار، میوه و صنایع دستی، با بررسی فرصت های خود در کشور برزیل به برنامه ریزی برای ورود به بازار این کشور و البته سایر کشورهای حوزه آمریکای جنوبی بپردازنند و قطعا اتاق مشترک ایران و برزیل به عنوان اولین اتاق مشترک در برزیل که دارای دفتر فعال و مستقر در سائوپائولو است تسهیل کننده روابط تمامی تجار با طرف خود در برزیل خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *